Nasz Klub

Wałbrzyski Klub Aikido jest jednym z najstarszych w Polsce. Nasze tradycje sięgają roku 1976, kiedy to Ryszard Bębeniec otworzył pierwszą sekcję aikido w Wałbrzychu.

Odbyło się to dzięki współpracy z SOMA (Stoczniowym Ośrodkiem Metodyki Aikido) prowadzonym przez Mariana Osińskiego. Wśród pierwszych osób tworzących tę sekcje byli między innymi: Roman Hoffmann (obecnie 6 dan aikido aikikai - założyciel i prowadzący Centrum Aikido Aikikai w Warszawie), Elżbieta Filipek, Zbigniew Kozera i Cichosław Delinger. Właśnie te osoby, po uzyskaniu uprawnień instruktorskich, byli kolejnymi prowadzacymi instruktorami w naszym klubie.

Zajęcia odbywały się kolejno w Szkole Podstawowej nr 13 (Piakowa Góra) w Wałbrzychu, a następnie w Liceum Ekonomicznym. W międzyczasie do grupy ćwiczących dołączyli również: Jan Cimopulos, Dariusz Bieło, Tomasz Kuberacki. Po kolejnych latach zajęcia przeniesiono do III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, a następnie na teren klubu sportowego Zagłębie Wałbrzych. Dzięki obecności sekcji zapasów oraz judo, były tu najkorzystniejsze warunki, ze względu na możliwość korzystania z maty ułożonej na stałe. Z biegiem czasu do sekcji dołączyli także: Andrzej Stachowiak, Mariusz Kutek, Maria Sapalska(Surowiec), Artur Kaczmarek i Mirosław Adamczyk, którzy następnie sukcesywnie prowadzili zajęcia. Kolejnymi miejscami w których odbywały się treningi aikido w Wałbrzychu, to: Spółdzielnia Mieszkaniowa (Podzamcze) [od jesieni 2001r.], a następnie Szkoła Podstawowa nr 26 [od początku 2002r.], gdzie w dalszym ciągu zajęcia te odbywają się.

Na przestrzeni całej działalności sekcji oprócz Wałbrzycha, zajęcia też odbywały się również w Boguszowie, Świebodzicach i Starych Bogaczowicach. Od roku 2006 rozpoczęły się zajęcia także w Świdnicy.

Obecnie zajęcia prowadzą instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem: sensei Piotr Osuchowski (4 dan - Shidoin), sensei Jacek Olejarnik (4 dan - Shidoin). Dwa razy w roku organizujemy staże szkoleniowe z najlepszymi instruktorami z Polski, a także kilka razy w roku wyjeżdżamy na staże organizowane na terenie całego kraju z najlepszymi nauczycielami aikido z Japonii i świata.

Wałbrzyski Klub Aikido jest zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Aikido uznanym przez Hombu Dojo-kwaterę główną Aikido w Tokio.

Osoby wchodzące w skład zarządu Wałbrzyskiego Klubu Aikido
Jacek Olejarnik - prezes zarządu
Piotr Osuchowski - wiceprezes zarządu
Marlena Olejarnik - skarbnik
Paweł Grobelny - sekretarz zarządu

Aktualnie zajęcia prowadzą następujący instruktorzy:
Jacek Olejarnik 4 DAN - shidoin Sekretarz Generalny Polskiego Stowarzyszenia Aikido

Wszelkie informacje i zapisy:
sensei Jacek Olejarnik tel.: +48 605-569-323